بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکورال کاملا محفوظ می باشد

میز تلویزیون و جایگاه آن در سلامت بینایی

میز تلویزیون و جایگاه آن در سلامت بینایی
چکیده این مطلب : انتشار : 1402/06/11 0 نظر

به نظر شما انتخاب رنگ و اندازه میز تلویزیون بر روی بینایی و سلامت آن نیز تأثیر دارد یا اینکه اصلاً این موضوع مطرح نیست؟ همانطور که می‌دانید رنگ درمانی یا کروموتراپی یکی از مهم‌ترین روش‌های درمانی برای برخی از بیماری‌های روحی و روانی است که کاملاً اثبات شده و توسط بزرگترین مراکز درمانی در سرتاسر دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به نظر شما انتخاب رنگ و اندازه میز تلویزیون بر روی بینایی و سلامت آن نیز تأثیر دارد یا اینکه اصلاً این موضوع مطرح نیست؟ همانطور که می‌دانید رنگ درمانی یا کروموتراپی یکی از مهم‌ترین روش‌های درمانی برای برخی از بیماری‌های روحی و روانی است که کاملاً اثبات شده و توسط بزرگترین مراکز درمانی در سرتاسر دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد. نتایج حاصل از پژوهش‌های مربوط به کروموتراپی حتی منجر به ارائه نکاتی درباره انتخاب رنگ محصولات موجود در دکوراسیون خانه شده است که تمام وسایل خانه از جمله میز تلویزیون و یا سایر انواع میز چوبی را شامل می‌شود. پس اگر به دنبال خرید میز پذیرایی و یا هر محصول دیگری در دکوراسیون خانه خود هستید، حتماً باید به رنگ و شرایط آن دقت کافی داشته باشید تا اولاً سلامت بینایی شما به خطر نیفتد و ثانیاً بتوانید از فرصت‌های به وجود آمده برای افزایش کیفیت زندگی خود و ایجاد روانی آرام‌تر بهره ببرید.

در این مقاله در فروشگاه دکورال در کنار شما هستیم تا به بررسی کامل شرایط میز تلویزیون و انتخاب رنگ آن برای ایجاد سلامتی بیشتر در بینایی اشاره داشته باشیم و نکات مهمی را در این باره با شما در میان بگذاریم تا بتوانید با استفاده از این نکات انتخاب هرچه بهتری برای این نوع میز چوبی داشته باشید.

 

سلامت بینایی تحت تأثیر میز تلویزیون

برای اینکه تأثیر میز تلویزیون بر روی سلامت بینایی را بهتر درک کنید، لازم است تا ابتدا چند نکته علمی درباره تأثیر رنگ موجود در وسایل دکوراسیون خانه را بر روی چشم و کیفیت آن با شما در میان بگذاریم که اتفاقاً نکات بسیار مهمی هم هستند. هر کدام از رنگ‌هایی که در محیط پیرامون ما وجود دارند با سلول‌های خاصی در پشت چشم شناسایی می‌شوند و با توجه به طول موج متفاوت رنگ‌های مختلف میزان انرژی صرف شده برای شناسایی هر کدام از رنگ‌ها توسط چشم نیز متفاوت خواهد بود. دقیقاً به همین دلیل است که در زمان خستگی بسیار زیاد ممکن است شما برخی از رنگ‌ها را به خوبی تشخیص ندهید و یا امکان تمایز رنگ‌ها برای شما به راحتی وجود نداشته باشد.

 

سلامت بینایی تحت تأثیر میز تلویزیون

 

رنگ‌هایی مانند آبی که طول موج بسیار کوتاه‌تری دارند برای شناخته شدن نیاز به انرژی بیشتری خواهد داشت و بنابراین استفاده زیاد از این رنگ در وسایل دکوراسیون خانه ممکن است باعث تنبلی چشم و کارکرد زیاد آن شود و به همین دلیل شما باید حتماً به این موضوع در زمان خرید میز تلویزیون و سایر محصولات این چنینی دقت داشته باشید. البته فراموش نکنید که هر کدام از رنگ‌ها برای سلامت بینایی و مغز انسان مفید هستند و اینگونه نیست که قرار باشد شما اصلاً انرژی ساده شده از رنگ آبی را دریافت نکنید؛ اما نکته مهم اینجاست که شما باید هر کدام از این رنگ‌ها را در حالت بهینه قرار دهید تا باعث ایجاد اختلال در بینایی و چشم خودتان نباشید.

البته ذکر این نکته ضروری است که صرفاً این نیست که رنگ میز تلویزیون می‌تواند تأثیری زیادی بر روی سلامت بینایی شما داشته باشد اما قطعاً در سلامت آن مؤثر خواهد بود. با توجه به اینکه افراد خانواده ساعات بسیار زیادی را پشت تلویزیون نشسته و به تماشای برنامه‌های مختلف در آن می‌پردازند از این رو رنگ میز تلویزیون حتماً باید شرایط خوبی داشته باشد تا در استفاده طولانی مدت این چنینی باعث ایجاد مشکل بر روی بینایی چشم نشود.

 

بدترین رنگ‌ها برای میز تلویزیون

حالا که با اهمیت انتخاب رنگ میز تلویزیون بر روی سلامت بینایی خود آشنا شدید و درک کردید که دقت به همین نکات ظریف در محصولات موجود در دکوراسیون خانه تا چه حد می‌تواند بر روی آرامش روانی افراد خانواده تأثیر داشته باشد، حالا نوبت به این رسیده تا کمی کاربردی‌تر درباره انتخاب رنگ مناسب برای میز تلویزیون با شما صحبت کنیم. دقیقاً مانند رنگ آبی برخی از رنگ‌ها وجود دارند که خیره شدن طولانی مدت به آنها ممکن است باعث ایجاد اختلال در قدرت بینایی چشم شما شده و در نتیجه باید از انتخاب آنها به عنوان رنگ میز تلویزیون اجتناب کنید.

رنگ‌هایی مانند مشکی از جمله رنگ‌هایی هستند که چنین شرایطی دارند و اگر در زمان خرید انواع میز چوبی مانند میز تلویزیون دست روی محصولاتی با این رنگ‌ها بگذارید، ممکن است سلامت بینایی شما در دراز مدت با مشکل روبرو شود. البته دقت داشته باشید که ما درباره تأثیر رنگ و شرایط میز تلویزیون بر روی کور شدن چشم انسان‌ها صحبت نمی‌کنیم و این موضوع تقریباً دور از ذهن است؛ اما دقت کنید که همین نکته بسیار ساده در دراز مدت ممکن است تأثیر قابل توجهی داشته باشد و اگر شما فردی تیزبین و باهوش باشید بهتر است حتماً به این نکات نیز در زمان انتخاب محصولات موجود در دکوراسیون خانه خود دقت کافی داشته باشید. رنگ‌هایی مانند آبی و قرمز رنگ‌های مفیدی برای سلامت بینایی هستند و وجود آنها در محیط پیرامون می‌تواند انرژی بخش باشد، اما به مقدار بهینه و نیاز نه خیلی زیاد.

 

بدترین رنگ‌ها برای میز تلویزیون

 

انتخاب ابعاد مناسب برای میز تلویزیون

حتی انتخاب ابعاد و سایز مناسب برای میز تلویزیون نیز می‌تواند تأثیرپذیری خاص خود را بر روی نحوه تماشای آن و در نتیجه سلامت بینایی داشته باشد. برای اینکه شما کمترین میزان ضرر از امواج ساطع شده از صفحه تلویزیون را به چشمان خود داشته باشید، لازم است تا حداقل فاصله سه و نیم متری را از آن رعایت کنید. رعایت این فاصله نیاز به انتخاب یک میز تلویزیون با ابعاد مناسب دارد تا شما حتی از فاصله‌های دورتر هم بتوانید به خوبی صفحه تلویزیون را مشاهده کنید که این موضوع به زاویه محیطی چشم شما با توجه به محل قرارگیری تلویزیون نیز بستگی خواهد داشت.

بسیار مهم است که شما ارتفاع تلویزیون را با توجه به ارتفاع میز تلویزیون در شرایطی قرار دهید که چشمان شما با کمترین میزان خستگی بتواند برای مدت زمانی طولانی به آن خیره شود. این موضوع مستلزم این است که شما نکات و استانداردهای انتخاب ابعاد میز تلویزیون را در نظر بگیرید و حتماً با توجه به استانداردهای موجود دست به بهترین انتخاب بزنید.

خوشبختانه در فروشگاه دکورال شما به تعداد قابل توجهی از انواع میز تلویزیون دسترسی دارید و می‌توانید هم بر اساس نوع دکوراسیون خانه خود و هم بر اساس تمام ایدئال‌های لازم، دست به این انتخاب بزنید و شرایطی را برای دکوراسیون خانه خود ایجاد کنید که هم در زیباترین وضعیت ممکن قرار بگیرد و هم اینکه بیشترین میزان تأثیرگذاری بر روی آرامش ذهن و روان شما را داشته باشد.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

جدیدترین مقالات