بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکورال کاملا محفوظ می باشد

چگونگی تنظیم ویترین برای نمایش لوازم دکوری

چگونگی تنظیم ویترین برای نمایش لوازم دکوری
چکیده این مطلب : انتشار : 1402/07/29 0 نظر

به نظر شما تنظیم ویترین برای نمایش لوازم دکوری چه اهمیتی دارد؟ خیلی از افراد هستند که ساعت‌ها زمان صرف انتخاب و خرید بهترین ویترین خانگی کرده اما هیچ برنامه‌ای برای چیدمان داخلی آن ندارند؛ به این ویترین‌ها که نگاه می‌کنیم، هر چند ممکن است زیبا به نظر برسند، اما هیچ هوشمندی در چیدمان آنها به کار گرفته نشده و تمام توجه بیننده به آن نیز تنها چند ثانیه بیشتر نخواهد بود.

برای تنظیم ویترین برای نمایش لوازم دکوری خانه خود چه ایده‌ای در سر دارید؟ وقتی در یک ویترین خانگی محصولات دکوراتیو با نظم و ایده در کنار هم قرار گرفته باشند، به راحتی می‌توان به داستان پشت آن پی برد و زیبایی آن نسبت به مواقعی که بدون هیچ ایده‌ای در حال قرار دادن وسایل در آن باشیم، چندین برابر بیشتر می‌شود؛ مانند وقتی که شما با برنامه و ایده قبلی برای خرید میز جلو مبلی، میز تلویزیون یا هر محصول دیگری در خانه اقدام کرده باشید. در فروشگاه دکورال در کنار شما هستیم تا جزئیات و تکنیک‌های رایج برای تنظیم ویترین برای نمایش لوازم دکوری را با شما در میان بگذاریم با ما همراه باشید.

 

اهمیت تنظیم ویترین برای نمایش لوازم دکوری

به نظر شما تنظیم ویترین برای نمایش لوازم دکوری چه اهمیتی دارد؟ خیلی از افراد هستند که ساعت‌ها زمان صرف انتخاب و خرید بهترین ویترین خانگی کرده اما هیچ برنامه‌ای برای چیدمان داخلی آن ندارند؛ به این ویترین‌ها که نگاه می‌کنیم، هر چند ممکن است زیبا به نظر برسند، اما هیچ هوشمندی در چیدمان آنها به کار گرفته نشده و تمام توجه بیننده به آن نیز تنها چند ثانیه بیشتر نخواهد بود. به راحتی می‌توانید از میان محصولات جذاب فروشگاه دکورال چنین سلیقه‌ای داشته باشید و این خرید را انجام دهید.

اما گاهی اوقات تنظیم ویترین برای نمایش لوازم دکوری می‌تواند حتی یک محصول معمولی را نیز تبدیل به یک ویترین خاص در خانه شما کند. با چیدمان حرفه‌ای، شما می‌توانید ویترین را تبدیل به یک فوکال پوینت در دکوراسیون داخلی خانه خود کرده و از این گذشته جذابیت‌ها و زیبایی‌های محصولات دکوراتیو موجود در آن را نیز بیشتر به رخ بکشید. یک چیدمان اشتباه حتی ممکن است زیبایی محصولات دکوراتیو را نیز از چشم‌ها مخفی سازد. از این رو تنظیم ویترین برای نمایش لوازم دکوری باید تبدیل به یک اولویت مهم برای شما شود.

برای این منظور در ادامه نکات مهمی را برای شما آماده کرده‌ایم که با تکیه بر این نکات می‌توانید بهترین چیدمان را برای ویترین خانگی خانه خود داشته باشید. این نکات همگی با تجربه و نظرات افراد اهل فن شکل گرفته و استفاده از آنها می‌تواند تفاوت‌های فاحشی را در دکوراسیون ویترین برای شما رقم بزند.

 

1- تجمع وسایل کوچک یا بزرگ ممنوع

در اولین نکته باید یادآور شویم که قرار دادن انبوهی از وسایل بزرگ در یک طبقه یا تعداد زیادی از وسایل کوچک در یک طبقه، عملاً زیبایی آنها را تحت تأثیر هم قرار می‌دهد. به این معنی که ممکن است در این شرایط برخی از این وسایل تحت تأثیر سایرین، اصلاً به چشم بیننده نیایند؛ بنابراین شما باید هماهنگی خاصی از این نظر برای چیدمان وسایل داخل ویترین داشته باشید. این نگاه باعث می‌شود تا شما هم بتوانید بهینه‌ترین فضاسازی را در داخل ویترین داشته و از همه ظرفیت آن به خوبی استفاده کنید و هم اینکه نگران دیده نشدن محصولات دکوراتیو آن نیز نباشید.

 

2- شلوغ کاری ممنوع

برای یک ویترین خانگی نقلی قرار نیست 10‌ها محصول دکوراتیو تهیه کرده و همه را در کنار هم قرار دهید. اگر قرار بر این بود که دیگر صحبتی درباره تنظیم ویترین برای نمایش لوازم دکوری نباید داشته باشیم و شما می‌توانید تمام وسایل را بدون نظم در آن قرار دهید. بهتر است بسته به فضای در دسترس در داخل طبقات ویترین خانگی، سعی کنید از وسایل متناسب استفاده کنید. البته ترفندهایی که در حال معرفی آنها هستیم، باعث می‌شود تا بتوانید بهینه‌سازی بیشتری از این فضاها داشته باشید. اتفاقی که می‌تواند پدیده جالبی را برای شما رقم بزند.

 

اهمیت تنظیم ویترین برای نمایش لوازم دکوری

 

3- وسایل کوچک‌تر طبقات بالاتر

در صورتی که در حال انتخاب بهترین طبقه برای محصولات دکوراتیو هستید، آنهایی که اندازه کوچک‌تری دارند را به طبقات بالا ببرید. این مهم باعث می‌شود تا اولاً نگران دیده نشدن وسایل کوچک در طبقات پایین نباشید و ثانیه همچنان دید کاملی روی وسایل بزرگتر نیز ایجاد شود. البته این نکته باید با حفظ شرایط نکته اول صورت پذیرد. نه اینکه تمام وسایل کوچک را در بالاترین طبقه متمرکز سازید و پایینی‌ها را نیز برای وسایل بزرگتر در نظر بگیرید.

 

4- به نورپردازی دقت نمایید

گاهی اوقات ممکن است جهت برخورد نور لامپ در خانه باعث از بین رفتن تمام زحمات شما برای تنظیم ویترین برای نمایش لوازم دکوری شود. از این رو باید به جهت ساطع شدن نور به وسایل نیز دقت کنید تا مبادا وسایل دکوراتیو داخل آن کلاً از نظر محو شوند. حتی این نکته می‌تواند در انتخاب بهترین فضا برای قرار دادن ویترین خانگی نیز به شما کمک کند. بهتر است در این باره یک بررسی کامل داشته باشید و سپس اقدام کنید.

 

5- ایجاد تناسب در وسایل دکوری

اگر شما از قبل یک داستان و مسیر ذهنی برای وسایل دکوری داخل ویترین خانه داشته باشید، اوضاع به وفق مراد شما پیش خواهد رفت. بیننده باید با دیدن وسایل و دکوری‌های داخل ویترین پی به این ببرد که شما از قبل برای خرید آنها برنامه‌ریزی کرده و وسایلی را انتخاب کرده‌اید که دقیقاً متناسب با هم باشند. ایجاد تناسب رنگی، جنسی، حتی کاربرد وسایل و از این دست از موارد می‌توانند مسیر ذهنی شما را برای خرید محصولات دکوری داخل ویترین به نمایش در آورند. حتی شما می‌توانید از این وسایل برای اشاره به برهه خاصی از تاریخ نیز استفاده کنید. یک ایده دیگر چیدمان وسایل بر اساس تاریخچه استفاده از آنها در تاریخ مخصوصاً برای محصولات عتیقه گران‌قیمت است.

 

6- دقت به اصل تقارن

اصل تقارن هنوز هم یکی از مهم‌ترین جنبه‌های زیبایی شناختی مخصوصاً در دکوراسیون داخلی خانه است و اگر شما این اصل را در چیدمان وسایل دکوری داخل ویترین نیز در نظر بگیرید، می‌توانید شرایط بهتری برای آن ایجاد نمایید. فراموش نکنید که اصل تقارن نباید شما را محدود کند و همچنان باید شجاعت استفاده از ترکیب‌های مختلف را داشته باشید.

 

ایجاد تناسب در وسایل دکوری

 

کلام آخر

6 نکته مهم برای تنظیم ویترین برای نمایش لوازم دکوری را با هم مرور کردیم که نکات بسیار مهمی در این باره هستند. استفاده از این نکات در کنار خرید بهترین و مناسب‌ترین محصول به عنوان ویترین خانگی تمام آن چیزی است که شما برای دکوراسیون داخلی خانه خود به آن نیاز دارید. دعوت می‌کنیم که اگر به دنبال خرید ویترین خانگی یا سایر محصولات دکوراتیو برای خانه خود هستید، زیبایی‌ها و جذابیت‌های محصولات استثنایی و خاص ما در دکورال را از دست ندهید.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

جدیدترین مقالات