بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکورال کاملا محفوظ می باشد

نکاتی برای تمیزی و نگهداری صحیح از آینه‌ها

نکاتی برای تمیزی و نگهداری صحیح از آینه‌ها
چکیده این مطلب : انتشار : 1402/08/20 0 نظر

واقعیت این است که آینه‌ها محصولات فوق العاده زیبایی برای دکوراسیون خانه هستند، اما حساسیت بسیار زیادی دارند و در صورت عدم دقت به اصول نگهداری از آینه‌ها و تمیز کردن آنها عملاً زیبایی آنها بعد از مدتی از بین خواهد رفت. افراد حرفه‌ای جامعه امروز باید به خوبی بدانند که از لوازم و محصولات موجود در دکوراسیون خانه خود چگونه نگهداری کنند و روش‌های تمیز کردن بهینه آنها را نیز درک کنند.

همانطور که می‌دانید استفاده از آینه دکوراتیو به عنوان یک عنصر زینتی در خانه‌های ما آدم‌های مدرن بسیار رایج شده و یکی از اولین و مهم‌ترین گزینه‌هایی که در زمان چیدمان دکوراسیون داخلی خانه به فکر همه ما می‌رسد، استفاده از همین آینه‌ها است. البته در کنار آن خرید میز عسلی یا خرید میز ناهارخوری و سایر محصولات دکوراتیو نیز جایگاه خاص خود را دارند؛ اما آینه‌های دکوراتیو جایگاه خاصی را در دکوراسیون خانه‌های مدرن امروزی داشته و به تبع نگهداری صحیح از آنها اهمیت بسیار زیادی پیدا می‌کند. شناخت نکات مهم و ترفندهای نگهداری صحیح از آینه‌ها و تمیز کردن بهینه آنها، باعث می‌شود تا ما بتوانیم یک خانه زیبا و جذاب را برای طولانی مدت در اختیار داشته باشیم و از این بابت هیچ نگرانی پیش روی چشم ما قرار نگیرد. با توجه به نگرانی‌های بسیار زیادی که در میان مشتریانمان در فروشگاه دکورال از بابت نگهداری صحیح آینه‌ها احساس کردیم بر آن شدیم تا در این مقاله ترفندهای تمیز کردن آینه‌ها و نگهداری صحیح از آنها را برای شما بازگو کنیم. این نکات هر چند ساده به نظر خواهند رسید اما اتفاق بسیار شگفت‌انگیزی برای دکوراسیون خانه شما خواهند بود.

 

آینه شفاف خورشید خانه شما است

همانطور که می‌دانید آینه از آن دسته از محصولات دکوراتیوی است که در هر خانه‌ای وجود دارد و انواع بسیار زیادی از آن نیز در فروشگاه‌های مختلف برای خرید موجود هستند که انتخاب میان آنها بسیار چالش‌برانگیز است؛ اما چرا آینه‌ای که تا دیروز یکی از شگفت‌انگیزترین عناصر زینتی در دکوراسیون داخلی خانه ما بود، امروز دیگر آن جذابیت قبلی را نداشته و تحت تأثیر گردوغبار، دیگر ظاهر شفاف خود را به عنوان یک خورشید در خانه ما نشان نمی‌دهد؟

واقعیت این است که آینه‌ها محصولات فوق العاده زیبایی برای دکوراسیون خانه هستند، اما حساسیت بسیار زیادی دارند و در صورت عدم دقت به اصول نگهداری از آینه‌ها و تمیز کردن آنها عملاً زیبایی آنها بعد از مدتی از بین خواهد رفت. افراد حرفه‌ای جامعه امروز باید به خوبی بدانند که از لوازم و محصولات موجود در دکوراسیون خانه خود چگونه نگهداری کنند و روش‌های تمیز کردن بهینه آنها را نیز درک کنند. گاهی اوقات حتی یک تمیزکاری ساده باعث می‌شود تا شما یک محصول دکوراتیو را برای چندین سال بیشتر در خانه خود داشته باشید و زیبایی آن مانند روز اول حفظ شود.

 

بهترین ترفندهای نگهداری از آینه‌ها

 تا اینجا سعی کردیم تا این دیدگاه را در ذهن شما ایجاد کنیم که محصولات دکوراتیوی مانند آینه تنها در صورتی می‌توانند زیبایی بی‌حدوحصر خود را به دکوراسیون داخلی منزل شما ببخشند که مانند روز اول شفاف و جذاب باقیمانده باشند. به همین دلیل لازم است تا مانند شرایطی که برای  خودرو شخصی خود داشته و از یک دفترچه راهنما برای تعویض به موقع قطعات آن استفاده می‌کنیم، برای تمیز کردن آینه‌ها نیز یک دستورالعمل مشخص داشته باشیم. بیایید با هم چک لیست‌های مربوط به این دفترچه راهنما را مرور کنیم تا از این پس شما دیگر نگران کدر شدن آینه‌های دکوراتیو خانه خود نباشید.

 

بهترین ترفندهای نگهداری از آینه‌ها

 

گردوغبار نباید مسافر دائمی باشند

متأسفانه شهرهای بزرگ کشور ما این روزها پر شده از انواع گردوغبارها که روی تمام محصولات را می‌پوشانند و حتی بعد از گذشت یک هفته از تمیزکاری آنها نیز با دست کشیدن روی محصولات دکوراتیو یک لایه گرد و خاک را روی آنها مشاهده خواهید کرد. از گذشته بارها و بارها بیان شده که گردوغبار از جمله اصلی‌ترین عوامل تخریب محصولات خانگی هستند و اگر شما اجازه دهید که این ذرات مضر برای مدت طولانی بر روی آینه خانه شما باقی بماند، تمیز کردن آنها به این سادگی‌ها نخواهد بود.

به این معنا که اگر شما هر هفته یک‌بار با یک دستمال نیمه مرطوب آینه‌های خانه خود را تمیز کنید، در مجموع در کمتر از 5 دقیقه تمام این آینه‌ها تمیز خواهند شد؛ اما اگر گردوغبار برای طولانی مدت بر روی آینه‌ها باقی بمانند، دیگر تمیز کردن آنها به این راحتی‌ها نیست و حتماً باید سراغ دریل کاری و متهکاری بروید و احتمالاً هم بخشی از این گردوغبار در درزهای آینه‌ها باقی خواهند ماند. البته باید به این موضوع اضافه کنید که زمان لازم برای تمیز کردن آنها نیز احتمالاً به چند ساعت تغییر پیدا خواهد کرد.

 

تمیزکاری را از بالا به پایین انجام دهید

اگر به دنبال تمیز کردن آینه‌های دکوراتیو خانه خود هستید، بهتر است فرایند تمیزکاری را از بالا به پایین انجام دهید. وقتی از شما از قسمت پایین شروع به تمیز کردن آینه نمایید عملاً تمیز کردن قسمت‌های پایین بیهوده خواهد بود و دوباره آلودگی‌های قسمت‌های بالا به سمت پایین سرازیر خواهند شد. تمیزکاری آینه‌های دکوراتیو از بالا به پایین باعث می‌شود تا زمان لازم برای تمیز کردن آنها نیز به مراتب کمتر شود. یک‌بار این ترفند ساده را برای آینه‌های دکوراتیو منزل خود انجام دهید تا به اهمیت آن برسید.

 

از دستمال‌های مخصوص استفاده کنید

برای تمیز کردن آینه دکوراتیو خانه خود می‌توانید از دستمال‌های مخصوص استفاده نمایید که دقیقاً برای همین منظور تولید شده‌اند. دستمال‌های میکروفایبر و نانو را به راحتی می‌توانید حتی در سوپرمارکت‌های نزدیک محل سکونت خود نیز پیدا کرده و از آنها برای تمیز کردن و شفاف‌سازی سطح آینه‌ها استفاده کنید. این محصولات هیچگونه خطری برای  شفاف و آینه دکوراتیو خانه شما نخواهند داشت و از این گذشته با جذب کامل گردوغبار و کثیفی‌ها باعث می‌شوند تا شما یک آینه فوق العاده عالی را برای خانه خود در طولانی مدت نگهداری کنید.

 

روزنامه‌ها هم گزینه خوبی هستند

برای تمیز کردن آینه‌ها همچنین می‌توانید از روزنامه‌های تاریخ گذشته هم استفاده کنید. البته همانطور که در بالا اشاره کردیم دستمال‌های نانو و میکروفایبر گزینه‌های بهتری هستند اما به هر حال در صورت عدم دسترسی به این محصولات می‌توانید سراغ روزنامه‌ها بروید. البته دوباره باید تأکید کنیم که حتی در صورت استفاده از روزنامه هم بهتر است فرایند تمیزکاری را از بالا به پایین انجام دهید تا کثیفی روزنامه‌ها در آینه پخش نشود. همچنین باید اضافه کنیم که نباید روزنامه‌ها خیلی خیس شوند؛ زیرا در این صورت‌های آنها بر روی آینه خواهند چسبید و یک مرحله به تمیزکاری آینه‌های خانه شما اضافه خواهد شد.

 

نکاتی برای تمیزی و نگهداری صحیح از آینه‌ها

 

خرید آینه دکوراتیو در فروشگاه دکورال

ترفندهایی که در بالا به آنها اشاره کردیم تمیزکاری آینه‌ها را برای شما ساده‌تر خواهند کرد و نگهداری آینه‌های دکوراتیو را در منزل برای شما راحت‌تر خواهند نمود. حالا زمان آن رسیده تا با شناخت این ترفندها سراغ خرید یک آینه دکوراتیو عالی و جذاب بروید که در فروشگاه دکورال نمونه‌های بسیار ایدئالی از آنها را برای شما آماده کرده‌ایم. هر یک از آینه‌های دکوراتیو در فروشگاه دکورال می‌توانند تبدیل به یک جذابیت بزرگ در دکوراسیون داخلی خانه شما شوند.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

جدیدترین مقالات